Aktualności

Foto

Rada sołecka 2015-2019

 Sołtysi

zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Wykonanie JN

2018

Położenie i środowisko

Kontakt

 Podcasty

Historia i zabytki

Ludność

Chobienickie tradycje

Fundusz sołecki

Oświata

Świetlica wiejska

Wywóz śmieci

OSP

Chobienice

Radni gminy

Radni powiatu

Obwieszczenie

Archiwum strony

Rada sołecka 2019-2024

Sokół Orkan Chobienice

Wojewódzko - Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie.

25 sierpnia 2019 r. cała Wielkopolska spotkała się w Siedlcu w Powiecie Wolsztyńskim, by uczestniczyć w 21 Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich. Na święto plonów zapraszał Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, J.E. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański, Jacek Skrobisz – Starosta Wolsztyński, Jacek Kolesiński – Wójt Gminy Siedlec.

26 sierpnia 2019

Wojewódzko - Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie już w najbliższą niedzielę, a na granicy powiatu w Chobienicach od strony Zbąszynia pojawił się już dożynkowy akcent. Pomimo tego, że Chobienice nie biorą udziału w konkursie na wystrój wioski, to mamy nadzieję, że świetna koncepcja i pomysł mieszkańców nowego osiedla zasłuży na pełne uznanie Włodarzy naszej Gminy ;)

( Publikacja 16.08.2019 r. )

Równie piękny event dożynkowy mieszkańców osiedla z kierunku Babimostu.

Od strony Wolsztyna wita nas pełna wdzięku i nastrojowości instalacja dożynkowa z wymownym napisem "Na dożynki zapraszamy z Matką Boską Was Witamy".

Dekoracja dożynkowa w finezyjny sposób zbudowana przez sołectwo Chobienice jest już gotowa na stadionie w Siedlcu, gdzie już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie.
Pomysł aranżacji narodził się w głowach nie "małomiasteczkowych" https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.pngmieszkańców "ulicy Wesołej" w Chobienicach.
...Z małego miasta wielkie sny
Gromadzą się na twoich ulicach...

Stacja "Wesoła Chobienice" to jedna z pierwszych i zachwycających aranżacji dożynkowych mieszkańców osiedla od strony Zbąszynia. Miło nam jest poinformować, że kopia całej aranżacji zostanie również ustawiona na boisku w Siedlcu i będzie towarzyszyć nam przez dwa dni uroczystości.