Wtorkowym popołudniem inicjatywę upiększania naszego sołectwa przejęły, jak zawsze Panie obecne przy tego typu pracach: Pani Bogusia, Pani Jola i Pani Czesia, które wspólnie z Anią, Arletą, Moniką, Gosią i Krzysiem zmieniły aranżację kwiatową na kolekcję letnią. W zestawieniu kwiatów znalazły się: scewola wachlarzowata, pelargonia rabatowa, żurawki, funkie – hosty.

„Jak bez tlenu, tak i wody – nie ma życia i przyrody”. Nawiązując do tej krótkiej rymowanki, bardzo serdecznie dziękujemy Panu Janowi Mani, który nieustannie już od kilku sezonów zaopatruje nasze kwiatostany w wodę, z własnej studni, któż nie widział Pana Jana i towarzyszącej mu Pani Łucji, podlewającej kwiatki- dziękujemy 

Dziękujemy również Panu Ryszardowi Rogozia, członkowi rady sołeckiej już 4 kadencję, który bardzo skrupulatnie pielęgnuje swoją kolekcję roślin przy stawie – dziękujemy

Zachęcamy mieszkańców do współpracy i odwagi do zaangażowania oraz jakiejkolwiek pomocy, jednocześnie dziękujemy wszystkim tym, którzy z pełną otwartością serca oddają się w jakiekolwiek prace na rzecz naszego drugiego sołectwa w Gminie pod względem liczby mieszkańców.

Kolejna AKCJA PORZĄDKI, tym razem miejscem była IGNACÓWKA. Wykosiliśmy trawę, zutylizowaliśmy wychodek drewniany, który nawet w największym zawirowaniu jelitowym i tak nikomu by nie posłużyłledwo stał, jak wymęczony nie wspomnę już o estetyce i elegancji, tuż przy płocie placu zabaw dla dzieci… uzupełniliśmy pole płotu – tym samym PROSZĄC O NIE WYKRĘCANIE - gdyż plac zabaw to obiekt ogrodzony !

Dzięki wszystkim za uczestnictwo, zachęcamy wszystkich, a w szczególności wszystkie te osoby, które tak bardzo chciały być w radzie sołeckiej ale na zebraniu nie podały swojej kandydatury lub nawet nie przyszły na zebranie KAŻDY MOŻE POMÓC a rada sołecka i sołtys to tylko ciało prowadzące, każdy mieszkaniec może włożyć odrobinę SERCA dla naszej społeczności, jest u nas wiele takich osób od młodych chłopaków poprzez Panów, na Paniach skączywszy …. pomagają zawsze, kiedy tylko mają czas i wcale nie są w radzie sołeckiej.

23 maja 2024

Dla takich momentów warto coś robić, takie chwile dodają niesamowitej otuchy i wsparcia do dalszego działania. Dziękujemy serdecznie Paniom i Panom zarówno z rady, jak i spoza rady sołeckiej za 3 godzinne uczestnictwo w pracach podczas, których naprawdę można zrobić bardzo wiele. Dziękujemy wszystkim za udostępnienie swojego sprzętu, aut, itd. Był to dobry czas, wykorzystany do upiększania naszej wioski. Już dziś zachęcamy innych mieszkańców do wspólnego uczestnictwa i działania. 

Wiosenne porządki

Sokół Orkan Chobienice

Rada sołecka 2019-2024

Archiwum strony

Obwieszczenie

Radni powiatu

Radni gminy

OSP

Chobienice

Wywóz śmieci

Świetlica wiejska

Oświata

Fundusz sołecki

Chobienickie tradycje

Ludność

Historia i zabytki

 Podcasty

Kontakt

Położenie i środowisko

Wykonanie     JN

2018

zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

 Sołtysi

Rada sołecka 2015-2019

Foto

Aktualności