20 stycznia 2019

W dniu 20 stycznia 2019 r. w sali wiejskiej w Chobienicach odbył się Turniej Kopa Sportowego w ramach cyklu ,,Wolsztyńskich Spotkań przy Kopie”. W sezonie 2018/2019 zostało sklasyfikowanych 167 uczestników. W pięciu turniejach zostaje wyłoniony mistrz Grand Prix Powiatu Wolsztyńskiego. Turniej nr 6 to Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego będący jednocześnie podsumowaniem sezonu.             

 

Uczestnikami rozgrywek są mieszkańcy naszego powiatu oraz powiatów ościennych. Gra karciana, zwana w Wielkopolsce KOPEM, na Śląsku i Kaszubach BAŚKĄ, jest bardzo popularną grą. Często gra się w kopa w czasie towarzyskich spotkań mieszkańców naszych miejscowości. Pomysł na reaktywację gry powstał w Świętnie w 2006 r. gdzie odbył się pierwszy turniej. Zainteresowanie tą grą było olbrzymie, dzięki czemu kontynuowano rozgrywki. Turnieje w różnych sezonach odbywały się w następujących miejscowościach: Świętno, Niałek Wielki, Chobienice, Wolsztyn, Tłoki, Grójec Wielki, Tuchorza, Siedlec, Nowa Wieś, Kluczewo, Jabłonna oraz dwukrotnie w wagonach kolejowych retro w Wolsztynie.

 

Ważnym celem ,,Wolsztyńskich Spotkań przy Kopie” jest popularyzacja oraz przekazanie zasad gry kolejnym pokoleniom. Na stronie internetowej wolsztynski-kop.pl znajdują się zasady gry, rankingi, galerie fotograficzne wszystkich turniejów. Miłą informacją jest to, że po trzech turniejach sezonu 2018/19 jednym z prowadzących jest mieszkaniec Chobienic, Pan Zenon Odrobny.

Życzymy graczom dalszych sukcesów.

 

Turniej w Chobienicach wygrał:

  • Wojciech Piotrowski.

 

 Grand Prix 2018/2019 zestawienie wyników ( na dzień 20.01.2019 ):

  1. Wojciech Piotrowski ( 62 punkty za miejsce ),

  2. Zenon Odrobny ( 61 punkty za miejsce ),

  3. Tadeusz Buczkowski ( 60.5 punkty za miejsce).

 

Wszystkie wyniki pod adresem: http://www.wolsztynski-kop.pl/ranking/?game_id=110

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Sołtys Łucji Olejniczak oraz do przedstawicielek firmy cateringowej Pani Edyty Szukalskiej. Wspaniały wystrój sali oraz smaczne posiłki są od lat wizytówką miejscowości Chobienice w rozgrywkach Kopa sportowego.

Serdecznie dziękujemy - organizatorzy.

 

Andrzej Wieczorek.

Turniej Kopa Sportowego Chobienice 2019

Sokół Orkan Chobienice

Rada sołecka 2019-2024

Archiwum strony

Obwieszczenie

Radni powiatu

Radni gminy

OSP

Chobienice

Wywóz śmieci

Świetlica wiejska

Oświata

Fundusz sołecki

Chobienickie tradycje

Ludność

Historia i zabytki

 Podcasty

Kontakt

Położenie i środowisko

Wykonanie     JN

2018

zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

 Sołtysi

Rada sołecka 2015-2019

Foto

Aktualności