19 stycznia 2019

W sobotę 19 stycznia 2019 roku przed Urzędem Gminy zgromadzili się licznie, nie tylko mieszkańcy Siedlca, ale również innych miejscowości. O godzinie 19.00 Wójt Gminy Siedlec razem z przedstawicielami samorządu, pracownikami Urzędu i całą zgromadzoną społecznością oddali hołd, zamordowanemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Obecni byli również mieszkańcy Chobienic, wraz z członkami rady sołeckiej, rady gminy oraz Panią Sołtys.

Śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został w bestialski sposób zamordowany była dla całego narodu Polskiego ogromnym szokiem. Paweł Adamowicz stojąc na scenie, oddając „światełko do nieba” stał się dla nas niebywałym symbolem: statuą pojednania, zgody nie tylko miasta Gdańska, ale całego narodu.

Trwajmy więc w sile współpracy, konsensusu, szacunku, niech ta tragiczna śmierć wybitnego samorządowca na zawsze zniszczy język nienawiści.

Pamięć po Prezydencie Miasta Gdańska.