"Jeden Dzień w Sołectwie" 2019

11 października 2019 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się finał IV edycji konkursu „Jeden Dzień w Sołectwie – przyroda, kultura, tradycja”. Organizatorem konkursu był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Sołectwo Chobienice po raz kolejny otrzymało wyróżnienie w tym konkursie otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Konkurs corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 100 sołectw z województwa wielkopolskiego, z których do drugiego etapu wybrano 30 najlepszych projektów. Gminę Siedlec reprezentowały dwa sołectwa: Chobienice oraz Grójec Wielki, który zajął wysokie 6 miejsce – Gratulujemy.

W pierwszym etapie konkursu należało przedstawić informację o sołectwie w formie folderu,

( przygotowanym samodzielnie według regulaminu ) zachęcającego do odwiedzenia sołectwa, promującego jego walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe, atrakcję i bazę turystyczną. Ponadto należało przedstawić propozycję potrawy regionalnej w postaci drugiego dania na ciepło z wykorzystaniem drobiu oraz deser. Sołectwa, których projekty oceniono najwyżej zostały zaproszone do drugiego etapu konkursu, w którym nasze sołectwo przygotowało „Grillowany filet z kurczaka w sosie kurkowym” oraz deser „Pokusa hrabiny”.

Potrawy te spotkały się z uznaniem zarówno członków komisji oceniającej jak i wśród pozostałych uczestników konkursu.

W finałowych zmaganiach sołectwo Chobienice reprezentowała pięcioosobowa reprezentacja z Panią sołtys Łucją Olejniczak na czele.

Przedstawiciele naszego sołectwa uczestnicząc od trzech lat w konkursie zaobserwowali, że jego poziom jest coraz wyższy. Sołectwa prześcigają się i przygotowują coraz bardziej oryginalne potrawy. Wystrój stołów jest z roku na rok bogatszy. Coraz więcej uczestników ubranych jest w równe stroje, niekiedy regionalne.

Gali podsumowującej IV edycję konkursu towarzyszyła wspaniała atmosfera i pyszności na stołach prezentowane przez 30 sołectw. Zapraszamy do fotorelacji, zdjęcia dzięki uprzejmości uczestników.

11 października 2019

Warunkiem udziału w IV edycji konkursu oraz przejscie I etapu, było obowiązkowe przesłanie w wymaganym terminie projektu folderu w wersji papierowej i elektronicznej, który ma zachęcić do odwiedzenia sołectwa.

Oprócz folderu należało również przesłać przepis na zaproponowaną potrawę i deser wraz z zdjęciami. W ocenie jury i otrzymanej informacji sołectwo Chobienice zakwalifikowało się do II etapu ( 11.10.19 ), zdobywając tym samym 1000 zł nagrody.

Publikacja 19.09.2019

„Jeden Dzień w Sołectwie” to konkurs organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Rada sołecka 2015-2019

Sołtysi

zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Wykonanie JN