Jeden dzień w Sołectwie 2018

11 października 2018 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii odbył się finał konkursu „Jeden dzień w Sołectwie”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego a jego celem jest zaprezentowanie potencjału przyrodniczego, kulturowego i turystycznego małych jednostek, jakimi są sołectwa. W konkursie wzięło udział ponad 100 sołectw z całego województwa wielkopolskiego a Gminę Siedlec reprezentowały sołectwo Grójec Wielki i sołectwo Chobienice.

Uczestnicy musieli przygotować projekt, zawierający propozycję aktywnego spędzenia jednego dnia na własnym terenie wraz z propozycją tradycyjnej potrawy kuchni regionalnej w postaci przystawki oraz drugiego dania na ciepło z kaczki.

Sołectwo Grójec Wielki w tym roku zaprosiło do udziału w Niepodległościowym Spływie Kajakowym i przygotowało pyszną kaczkę nadziewaną jabłkami. Sołectwo Chobienice zaprosiło do Marszu Powstańczego a ich potrawą była kaczka po staropolsku. Oba projekty i potrawy spotkały się z dużym uznaniem wśród członków komisji oceniającej i otrzymały wyróżnienia i nagrodę pieniężną w wysokości 1 000,00 zł. Gratulujemy podjętej inicjatywy reprezentowania swoich sołectw i Gminy Siedlec w konkursie oraz odniesionego sukcesu. Więcej tutaj

Jeden dzień  w sołectwie 2017 tutaj

źródło: Serwis internetowy Gminy Siedlec

08 grudnia 2018