30 września 2024

W sobotę 28 września przy Pałacu Mielżyńskich w Chobienicach odbył się IV Piknik Militarny pod hasłem Słowianie i Wikingowie.

Na publiczność czekało wiele słowiańskich atrakcji: strzelanie z łuku, walki słowian i wikingów, opowieści o historycznych dziejach, spotkanie z sokolnikiem, mennica z której każdy mógł otrzymać pamiątkową ręcznie wybijaną monetę, zabawy dla publiczności oraz historyczna kuchnia czyli pieczone prosię.

Na zakończenie pikniku odbył się koncert zespołu SŁOWIANKI. Słowiańska Krew, który folkowym i skocznym repertuarem rozgrzał publiczność!

Za pyszne jadło dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich

z KARNY, KIEŁPIN, GRÓJCKA WIELKIEGO I BELĘCINA

Za współpracę i pomoc przy organizacji Pikniku serdecznie dziękujemy Sołtysowi Chobienic Panu Jackowi Nowakowi oraz OSP Chobienice oraz OSP Tuchorza!

Źródło: GOK SIEDLEC

IV Piknik Militarny w Chobienicach