„Pomaganie Jest Dziecinnie Proste” pod takim hasłem zagra 13 stycznia 2019 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zapraszamy w niedzielę 13 stycznia na salę wiejską w Chobienicach w godzinach 14.00-18.00 Program artystyczny przygotowała młodzież naszej szkoły. Między występami licytacja. Zapewniamy kawiarenkę. Życzymy miłej zabawy i do zobaczenia.

Celem 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Źdło: WOŚP

Pokaż plakat

13 stycznia 2019

Podczas imprezy na WOŚP w Chobienicach zebraliśmy kwotę: 8 094,10 zł + 10 euro.

Belęcin: 1 394,59 zł;   Kopanica: 7 090,09 zł;   Siedlec: 12 488,29 zł

( aktualizacja artykułu 22.01.2019 r. )

To był wyjątkowy dzień… po raz 27 graliśmy z WOŚP. Czas umilały nam dzieci naszej szkoły w pięknie zorganizowanym czterogodzinnym programie artystycznym. Na wysokości zadania zameldowali się również nasi Panowie strażacy prezentując udzielanie pierwszej pomocy, opowiadając przy tym bardzo wiele ciekawych informacji o Straży Pożarnej. Nie zabrakło mnóstwo uśmiechu, radości ale także i wzruszeń. Emocje towarzyszyły wszystkim obecnym do końca....sięgnęły zenitu gdy rozpoczęliśmy licytacje ... Tort upieczony przez naszego organistę :) wspólnymi siłami, grupa "okularnic", jak to nazwała prowadzącą, Pani Kamila Rączka była nie do pokonania… tort wylicytowany został za kwotę 1 000 zł. Należy jednak zaznaczyć, że wspaniały konkurent "okularnic" mimo, że przegrał licytację, dorzucił również wartościowy banknocik do puszeczki – dziękujemy.

Dziękujemy za tak piękne popołudnie naszej wspaniałej szkole, wszystkim mieszkańcom, gościom, za emocje i radość, które są bezcenne… bo po prostu ”Pomaganie jest Dziecinnie Proste”.

( aktualizacja artykułu 13.01.2019 r. )

27 Finał WOŚP w Chobienicach